Akumulatorownie

Akumulatorownie

Akumulatorownia w literaturze jest definiowana jako „pomieszczenie (lub wydzielona powierzchnia) przeznaczone wyłącznie do ładowania baterii; może być także wykorzystane do konserwacji baterii” . W praktyce można spotkać akumulatorownie zamknięte w postaci odrębnego budynku lub pomieszczenia oraz akumulatorownie otwarte czyli wyodrębnione i oznaczone fragmenty hal lub magazynów.

Najlepszym rozwiązaniem dla baterii ładowanych na łożach rolkowych lub innych stalowych podstawach jest ładownia modułowa, przykłady poniżej oraz w zakładce Realizacje. Okap zabudowany nisko nad bateriami zapewnia znakomitą wentylację gazów podczas ładowania. Jednocześnie prostowniki można ustawić nad bateriami, na wysokości wzroku i w zasięgu ręki operatora. Stosujemy takie rozwiązania od 2008 r. Bezpieczeństwo i ergonomia – polecamy..!

Jeśli jednak mamy na wyposażeniu baterie ładowane w komorach wózków, bez ich wymiany górą lub bokiem, należy rozważać standardowe wykonanie stanowisk z okapami zbiorczymi. Przykłady na zdjęciach poniżej oraz w zakładce Realizacje. Konstrukcja nośna wentylacji budowana jest z elementów stalowych a nie całych modułów. W praktyce często budujemy akumulatorownie wyposażone w oba rodzaje stanowisk: wysokie okapy do ładowania wózków z bateriami oraz niskie moduły do ładowania baterii wózków z wymianą.

Naszym Klientom zapewniamy szkolenie pracowników w zakresie obsługi wyposażenia ładowni, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz wykonywanie okresowych przeglądów (np. pomiary elektryczne instalacji, regulacja przepływów powietrza, wymiana czujników systemu detekcji wodoru). Zapraszamy do skorzystania z naszych usług…