Ładowanie baterii trakcyjnych - konstrukcje pod baterie

Konstrukcje pod baterie i prostowniki

Konstrukcje pod baterie z wymianą górną

Na ładowniach należy stosować środki techniczne zapobiegające rozlaniu elektrolitu. W nowoczesnych konstrukcjach do transportu i ładowania baterii łatwo jest zabudować wychwytujące wycieki elektrolitu wanny z możliwością ich wygodnego wyjmowania i opróżniania. Poniżej przykładowe podstawy bez rolek dla baterii z wymianą górną w komorach wózków widłowych. Konstrukcje i wanny wychwytowe wykonujemy w rozmiarach dopasowanych do wielkości baterii, aby nie zabierać zbyt dużo cennej powierzchni hali czy magazynu.

Konstrukcje pod baterie z wymianą boczną

Do ładowania baterii wymienianych bokiem w komorach rolkowych wózków widłowych przygotowujemy jedno- lub wielokomorowe statywy rolkowe. Solidna stalowa konstrukcja, ocynkowane blokady baterii oraz ułożyskowane rolki gwarantują długi czas pracy na akumulatorowniach. W celu łatwej wymiany baterii poziom rolek w statywach można dopasować do komory każdego wózka za pomocą stopek z regulacją wysokości.

Konstrukcje pod prostowniki

Z dużej ilości rodzajów spotykanych w przedsiębiorstwach prostowników wynika spory wachlarz rozwiązań konstrukcji wsporczych. Stojaki, wieszaki i inne nietypowe rozwiązania mocowania prostowników wykonujemy na wymiar, wg potrzeb. Na zdjęciach (powyżej i poniżej) prezentujemy przykłady umieszczenia prostowników nad bateriami, na poziomie wygodnym dla obsługi. Ocynkowane zawiesia na przewody ułatwiają utrzymanie porządku na stanowiskach.